اخبار و مقالات

برنامه‌ریزی وزارت بهداشت برای جذب ۲۵ هزار پرستار جدید

برنامه‌ریزی وزارت بهداشت برای جذب ۲۵ هزار پرستار جدید

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی وزارت بهداشت در پاسخ به خبری با عنوان «مشکلات و استعفاهای پرستاران از نگاه رئیس شورای عالی نظام پرستاری»، اعلام کرد: پس از بررسی‌های انجام شده توسط این مرکز، هیچگونه استعفای دسته جمعی پرستاران در هیچ یک از مراکز درمانی کشور صورت نگرفته و در چند مورد درخواست‌های مکتوب منتشر شده برای استعفا، با تعامل و رفع مسائل اصلی این عزیزان، خاتمه یافته است.

وزارت بهداشت همواره بهبود شرایط سخت شغلی پرستاران را که تعهد و مسئولیت‌پذیری آنها برای نظام سلامت افتخارآمیز است، در اولویت برنامه‌های تحولی خود قرار داده است.

در دولت سیزدهم، اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که بیش از ۱۵ سال به تعویق افتاده بود، با همکاری وزیر به طور جدی در دستور کار قرار گرفت. معاونت پرستاری این وزارتخانه با دریافت پیشنهادات اصلاحی از سوی متخصصان و کنشگران صنفی، به طور مستمر در حال اصلاح دستورالعمل‌های ابلاغی این قانون است که به زودی منجر به افزایش رضایتمندی پرستاران خواهد شد.

برای اولین بار، فوق‌العاده خاص پرستاران و کادر سلامت در هفته‌های اخیر به تصویب رسید و لایحه حمایت مادی و معنوی از پرستاران که شامل بهبود نحوه پرداخت اضافه کار، اصلاح ضرایب سختی کار، توسعه خدمات رفاهی و معیشتی و تسهیل ارتقاء شغلی و تحصیلی پرستاران است، تدوین شده و به زودی برای تصویب ارائه خواهد شد.

وزارت بهداشت همچنین برای ساماندهی وضعیت نیروی انسانی در بخش پرستاری، برنامه‌ریزی برای جذب ۲۵ هزار پرستار در سال ۱۴۰۳ انجام داده و در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۱ هزار و در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۴ هزار پرستار را استخدام کرده است.

تیم وب سایت کافی نت به زودی با قدرت در خدمت شما خواهد بود

نوشته قبلی

چه دستبندی را با ساعت ست کنم؟ – دستبند های مردانه و زنانه

نوشته بعدی

قیمت کارت گرافیک انویدیا جی فورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری